Në Izrael protestohet kundër Benjamin Netanyahut dhe qeverisjes së tij

Në Izrael protestohet kundër Benjamin Netanyahut dhe qeverisjes së tij

Disa qindra qytetarë në Izrael mbajtën protesta kundër kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, transmeton Insajderi.

Protestuesit mbajtën një marsh protestues deri në rezidencën e kryeministrit izraelit në Jeruzalem.

Të tubuarit thanë se dëshironin të shprehnin qartë zemërimin e tyre për korrupsionin në të cilin është përfshirë Netanyahu.

Protestuesit brohorisnin slogane kundër kryeministrit izraelit dhe i bënë thirrje të japë dorëheqje.

Netanyahu akuzohet për korrupsion dhe marrje ryshfeti, shkeljen e besimit dhe mashtrime por ai ka mohuar akuzat. /Insajderi.com