Në kërkim të thesarit: Ky burrë ka groposur bizhuteri në vlerë të 1 milion dollarëve

Në kërkim të thesarit: Ky burrë ka groposur bizhuteri në vlerë të 1 milion dollarëve

Le të fillojë kërkimi!

Një entuziast i argjendarisë dhe gjuetisë së thesareve po fillon një kërkim për pasurinë e tij prej 1 milion dollarësh.

Johnny Perri, treasure hunter

Pas 23 vjetësh, Johnny Perri, pronar i J&M Jewellers në Washington Township, Michigan, ka vendosur të mbyllet pasi pandemia e coronavirus-it dëmtoi biznesin e tij, shkruan New York Post, transmeton Insajderi.

Në një intervistë për Fox 2 në Detroit, ai transmetoi një bisedë që pati me të fejuarin e tij. “Unë thashë,‘ Amy, ne mund të marrim gjithçka dhe të pensionohemi ose mund ta groposim në të gjithë shtetin e Miçiganit”.

Johnny dhe Amy kërkuan Detroit për antikitetet më të mira, duke grumbulluar përfundimisht 1 milion dollarë në monedha e rralla, bizhuteritë dhe enë të cmuara. Ata planifikojnë të fshehin disa arka me thesar me vlerë rreth 4,000 dollarë secila, njëra prej të cilave përfshin argjendin më të madh, i cili shkon për rreth 20 dollarë për gram, sipas ekspertit të argjendarisë.

“Ne kaluam nëpër ujëvara, përrenj, kemi lundruar kudo”, për të gjetur pikat më të mira të fshehura në Michigan, tha ai.

Johnny u frymëzua nga gjahtari legjendar i thesarit Forrest Fenn, arka e thesarit prej 1 milion dollarësh i të cilit u zbulua kohët e fundit në malet Rocky pas një kërkimi dhjetëvjeçar.

“Aventura njerëzve u jep atyre diçka për të besuar përsëri – përveç kësaj idiotësie COVID,” tha Johnny. /Insajderi.com