Në këtë datë zhvillohet ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë

Në këtë datë zhvillohet ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë

UEFA të mërkurën ka marrë një sërë vendimesh, sa i përket vazhdimit të garave.

Është mësuar edhe data e ndeshjes gjysmëfinale të ‘play-off’ në Ligën e Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Kjo përballje do të zhvillohet më 8 tetor 2020, në Shkup.

Aktualisht, vendimi është që përballjet të zhvillohen pa shikues.

Fituesi i ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë, kalon në finale të Divizionit D dhe përballet me fituesin e takimit tjetër, Bjellorusi – Gjeorgji.

Kampioni i këtij divizioni, kualifikohet në Kampionatin Evropian 2020, që do të zhvillohet në vitin 2021 për shkak të pandemisë.

/Insajderi.com/