Në këtë gjendje e kishte fytyrën Shkodran Mustafi, pas ndërhyrjes “horror” nga Vardy

Në këtë gjendje e kishte fytyrën Shkodran Mustafi, pas ndërhyrjes “horror” nga Vardy

Mbrëmë gjatë ndeshjes Arsenal vs Leicester, Jamie Vardy kishte shkaktuar një ndërhyrje të tipit horror ndaj shqiptarit, Shkodran Mustafi.

E çuditshme dhe vështirë e besueshme është se si ajo ndërhyrje nuk u sanksionua nga gjyqtari e as nga teknologjia VAR edhe pas protestave të shumta nga lojtarët dhe trajneri Arteta, raporton Insajderi.com

Ndeshja u karakterizua me ndërhyrje të ashpra dhe rivalitet, pasi që të dyja ekipet po luftojnë për njërën nga pozitat që mundëson kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Lojtari Edward Nketiah u ndëshkua direkt me karton të kuq, pas ndërhyrjes ndaj lojtarit Justin.