Në stërvitje me veturë 2.5 milion dhe shpejtësi 483km/h

Në stërvitje me veturë 2.5 milion dhe shpejtësi 483km/h

Bugatti Chiron Noire Sports është emri i veturës së re të sulmuesit të Real Madrid, Karim Benzema i cili është parë me një të tillë në stërvitjen e fundit me Real Madrid.

Vetura e re posedon 1600 kuaj fuqi, prodhon shpejtësi maksimale deri në 483 km/h ndërsa nga 0 deri në 100 km/h e arrin për 2.4 sekonda.

Një të tillë ditë më parë e bleu edhe ish shoku i tij te klubi i mbretit, Cristiano Ronaldo.

Francezi është adhurues i madh i veturave sportive, që në garazhin e tij ka edhe Ferrari, Lamborghini e Audi, që në total konsiderohen të vlejnë 6 milion euro. / Insajderi.com