Nëna 22 vjeçare akuzohet për vrasjen e tre fëmijëve të saj të vegjël

Nëna 22 vjeçare akuzohet për vrasjen e tre fëmijëve të saj të vegjël

Nëna nga Arizona e akuzuar për vrasjen e tre fëmijëve të saj të vegjël u këndoi atyre ndërsa i vriste, me fëmijën e saj më të madh që e luftonte atë për të shpëtuar motrën e tij të vogël, thonë policia, shkruan People, transmeton Insajderi.

Rachel Henry, 22 vjecare, nga Phoenix, në janar u arrestua dhe u akuzua për tre akuza të vrasjes së shkallës së parë pasi dyshohet se vrau fëmijët e saj, të moshës 3 vjeçare; gati 2 vjet; dhe 7 muaj, tha Departamenti i Policisë së Qytetit të Feniksit në një deklaratë.

Henry dyshohet se ka rrëfyer vrasjen e djalit Zane Henry, 3 vjeçar dhe vajzave Miraya Henry, pothuajse 2 vjeçare dhe Catalaya Rios, 7 muaj, thonë policia.

Rachel Henry - Zane Henry, 3, Miraya Henry, 1, and Catalaya Rios, 7 months

Sipas një raporti të ri, nëna 22 vjecare gjatë një video telefonate me familjarët e saj, pohoi se kishte qenë nën ndikimin e drogës dhe se “nuk dinte se çfarë po ndodhte”.

Rachel Henry

Sipas policisë, Zane u përpoq ta ndalonte Henrin që të lëndonte Miraya-n dhe e goditi me grusht gjatë një luftës për jetë. Ai gjithashtu gërvishti dhe mbërtheu gjoksin e nënës së tij, duke u përpjekur të lirohej ndërsa ajo e mbyti atë më pas.

Catalaya ishte e fundit që u vra. /Insajderi.com