Nëna lejon bashkëshortin ta dhunojë vajzën e saj, dënohen me kaq vite burg

Nëna lejon bashkëshortin ta dhunojë vajzën e saj, dënohen me kaq vite burg

Një grua është dënuar me tre vite burgim pasi kishte lejuar bashkëshortin që ta dhunonte vajzën e saj.

Anoyke Andrews, 44 vjeç, përdhunoi të miturën nga mosha 10 vjeçe dhe e la atë shtatzënë për tre herë.

Andrews, nga High Wycombe, Bucks u burgos për tre vjet në Aylesbury Crown Court muajin e kaluar.

Por mandati i burgut u rrit sot deri në pesë vjet pasi gjyqtarët e apelit vendosën se dënimi i parë ishte tepër i butë.

Avokati i përgjithshëm, deputeti i Lucy Frazer, i cili e referoi dënimin në Gjykatën e Apelit, tha: “Vajza e Mary-Louisa Andrews iu nënshtrua një fushate abuzimi seksual në shtëpinë e saj të familjes.

“Një nënë duhet të jetë atje për të mbrojtur fëmijën e tyre dhe në këtë rast kjo për fat të keq nuk ishte rasti”, shtoi ai.

Ndërsa bashkëshorti i saj Anokye Andrews, nga Milton Keynes, Buckinghamshire, u burgos për 20 vjet për abuzim.

Viktima e tij u detyrua të nënshtrohet një numri abortesh, por abuzimi vazhdoi, raporton The Sun.