Neymar përshëndet Messin, thuajse zyrtarizon largimin nga Barca

Neymar përshëndet Messin, thuajse zyrtarizon largimin nga Barca

Kanë kaluar shumë momente fantastike dhe kanë fituar shumë trofe që kur Neymar iu bashkua Barcelona-s në vitin 2013 dhe largimi i tij nga katalanasit, nuk kishte si të mos prekte edhe yllin e ekipit, Lionel Messi-n.

I tillë ishte edhe mesazhi që argjentinasi shkruajti për të në “Instagram”, përmes një video, menjëherë sapo u konfirmua largimi i 25-vjeçarit nga “Camp Nou”.

“Ishte një kënaqësi shumë e madhe të ndaja gjithë këto vite me ty miku im @neymar jr. Të uroj shumë fat në këtë etapë të re të jetës tënde. Do të shihemi. Të dua shumë” –përfundoi Messi.

E menjëhershme ishte dhe përgjigja e Neymar, i cili shkruajti:

“Faleminderit vëlla. Do të më marrë malli.”(supersport)