Neymar thotë se e goditi Alvaron pasi e ofendoi në baza racore

Neymar thotë se e goditi Alvaron pasi e ofendoi në baza racore

Një Ligën franceze të futbollit të dielën është zhvilluar një ndeshje e tensionuar ndërmjet PSG-së dhe Marsille.

U deshtë të jepen hiq më pak se pesë karton të kuq në këtë takim.

Neymar kishte goditur me shuplak mbrojtësin e Marsille, Alvaro Gonzalez, pas ndeshjes braziliani ka deklaruar se është ofenduar nga mbrojtësi në baza racore, raporton Eurosport.

”Pendimi i vetëm është që nuk e goditja në fytyrë atë gomar”, shkroi në rrjetet sociale pas ndeshjes Neymar.

Futbollistët kanë pasur probleme në mes veti edhe gjatë kohës sa të dy luanin në La Liga. /Insajderi.com