Nga një aksident tragjik vdes një lojtar i Lazios

Nga një aksident tragjik vdes një lojtar i Lazios

Klubi romak, Lazio është është në zi, pasi lojtari që luan në ekipin e të rinjve, Daniel Guerini, 19 vjeçar – vdiq si pasojë e një aksidenti mobilistik.

Ai sapo kishte mbushur 19 vjeçar, përcjell Insajderi.

I lindur në Romë, por kishte luajtur edhe për ekipe tjera të rinjve si Torino, Fiorentina dhe SPAL.

“Është një lajm i pabesueshëm, jemi të tronditur dhe me shumë dhimbje. Presidenti, lojtarët dhe stafi i klubit së Lazioos do të mblidhen rreth familjes së të riut Daniele Guerini”, shkruhet në kumtesën e klubit të Lazios. /Insajderi.com