Nga një ortek bore që goditi Kashmirin e anës së Pakistanit, pesë persona kanë humbur jetën

Nga një ortek bore që goditi Kashmirin e anës së Pakistanit, pesë persona kanë humbur jetën

Të paktën pesë persona humbën jetën dje vonë kur një ortek bore goditi një fshat në Kashmirin e administruar nga Pakistani, transmeton Insajderi.

Një shtëpi në fshatin Sargan të Luginës Neelum u mbulua nga bora duke rezultuar me vdekjen e një gruaje dhe katër fëmijëve të saj, njoftoi Radio Pakistani, raporton Anadolu Agency (AA).

Banorët lokal dhe policia nxorën trupat ndërsa puna e shpëtimit ende vazhdon.

Provinca veriperëndimore Khyber Pakhtunkhwa dhe Kashmiri u goditën nga reshjet e dendura të shiut dhe borës gjatë tri ditëve të fundit. /Insajderi.com