Nga një sulm terrorist në Niger, humbin jetën 56 persona

Nga një sulm terrorist në Niger, humbin jetën 56 persona

Të paktën 56 persona humbën jetën në një sulm terrorist në kufirin mes Nigerit dhe Malit, transmeton Insajderi.

Media lokale raportuan se fshatrat Tchombangou dhe Tchombangou, afër kufirit me Malin, u sulmuan nga terroristët, raporton Anadolu Agency (AA).

Në sulm humbën jetën 56 civilë dhe plagosën 20 të tjerë. Sulmi u konfirmua gjithashtu nga Ministri i Brendshëm i Nigerit, Alkache Alhada.

Në rajonin ku ndodhi sulmi terrorist u dërguan ushtarë. /Insajderi.com