Nga një zjarr që kaploi një autobus pasagjerësh në Nigeri, janë regjistruar së paku 11 viktima

Nga një zjarr që kaploi një autobus pasagjerësh në Nigeri, janë regjistruar së paku 11 viktima

Së paku 11 persona kanë humbur jetën gjatë një zjarri që shpërtheu në një autobus pasagjerësh në Nigeri, transmeton Insajderi.

Loveth Odah, zëdhënësja e policisë në krahinën nigeriane Ebonyi, njoftoi se fatkeqësia ndodhi në rrugën Afikpo-Okigwe, raporton Anadolu Agency (AA).

Plasja e gomës shkaktoi daljen e autobusit nga rruga, ndërsa më pas shpërtheu edhe zjarr në automjetin.

“Gjatë zjarrit u dogjën së paku 11 persona, ndërsa u lënduan edhe tre të tjerë. Shumica e të pësuarve janë gra”, tha Odah.

Në vendin e fatkeqësisë janë dërguar shumë ambulanca dhe ekipe zjarrfikëse. /Insajderi.com