Nga shpërthimi në Bagdad humbin jetë 28 persona

Nga shpërthimi në Bagdad humbin jetë 28 persona

Në shpërthimin vetëvrasës në qendër të kryeqytetit të Irakut, Bagdad, humbën jetën 28 persona ndërsa 73 të tjerë u plagosën, transmeton Insajderi.

Në një deklaratë me shkrim nga Komanda e Operacioneve në Bagdad të lidhur me Qeverinë e Irakut thuhet se një shpërthim ka ndodhur në sheshin Tayaran si pasojë e një sulmi vetëvrasës.

Agjencia zyrtare e lajmeve të Irakut, njoftoi se në shpërthim humbën jetën 28 persona dhe 73 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency (AA).

Autorësia e sulmit ende nuk është marrë përsipër nga asnjë grup. /Insajderi.com