Një burrë dënohet për vrajsjen e gruas së therrur me thikë

Një burrë dënohet për vrajsjen e gruas së therrur me thikë

Një burrë është dënuar për vrasjen e një gruajse në hotelin Holiday Inn në Greenwich të Londrës me 5 korrik.

Ekzaminimi post mortor ka gjetur që arsye për vdekjen e saj të ketë qënë një plagë e shkaktuar me thikë në qafën e saj, raporton BBC, shkruan Insajderi.

Viktima 23 vjeçare quhet Khloemae Loy dhe paramedikët kanë konstatuar se ajo kiste lëndime të shumta serioze.

Vrasësi Taye Francis, 39 vjeç është shpallur fajtor për vdekjen e saj dhe do të paraqitet në gjykatëën e Bromley Magistrates në ditën e hënë./Insajderi.com