Një burrë doli të ecë pas zënkës me bashkëshorten, përshkroi qindra kilometra dhe në fund u gjobit

Një burrë doli të ecë pas zënkës me bashkëshorten, përshkroi qindra kilometra dhe në fund u gjobit

Një burrë italian anonim eci për një javë në një përpjekje për të qetësuar veten pasi debatoi me gruan e tij.

48-vjeçari u largua nga Como, në veri të Italisë dhe udhëtoi 450 kilometra në jug për një periudhë prej një jave.

Ai eci rreth 64 km në ditë në një përpjekje për të qetësuar zemërimin e tij, sipas Independent, transmeton Insajderi.

Eventualisht, burri arriti në Fano – një vendpushim plazhi në bregdetin e Adriatikut.

Në të gjithë Italinë, rregulloret aktuale të bllokimit nënkuptojnë që një shtetrrethim mbarëkombëtar është në fuqi midis orës 10:00 në mbrëmje dhe 5 të mëngjesit.

Policia, duke kryer një kërkim standard për shkelësit e rregullave, u ndesh me burrin afërsisht në 2 të mëngjesit.

Ata e morën në pyetje atë dhe thuhet se ishin të tronditur kur zbuluan se ai kishte përshkuar një distancë të tillë.

Pasi hodhi të dhënat e tij në një bazë të dhënash, policia konfirmoi se gruaja e tij e kishte raportuar atë të zhdukur. Më pas, ata e gjobitën atë me 400 € për shkeljen e shtetrrethimit.

Ata më pas e vendosën atë në një hotel, sipas gazetës italiane il Resto del Carlino. /Insajderi.com