Një burrë në New York qëllohet në mes të ditës në prani të dy fëmijëve

Një burrë në New York qëllohet në mes të ditës në prani të dy fëmijëve

Një 24-vjeçar u qëllua më armë zjarri të enjten në prani të dy fëmijëve në Bronx të New York-ut, transmeton Insajderi.

Sipas ‘CNN’ një nga individët qëlloi burrin para se të arratisej me një skuter, derisa po operonte me një individ të dytë.

Bëhet e ditur se i lënduari u dërgua në një spital të zonës dhe tani është në gjendje të qëndrueshme, tha policia e këtij shteti.

Sipas detektives së këtij vendi, Arlene Muniz të dy fëmijët, një vajzë 10-vjeçare dhe një djalë pesëvjeçar, nuk u qëlluan dhe nuk u dërguan në spital.

Një zëdhënës i policisë, tha për CNN të shtunën se fëmijët janë anëtarë të një familjeje, por nuk kanë lidhje me burrin e lënduar./Insajderi.com