Një burrë vritet nga një peshkaqen në Australi

Një burrë vritet nga një peshkaqen në Australi

Një burrë është vrarë nga një peshkaqen pranë një plazhi të njohur në Australinë Perëndimore.

Sulmi ndodhi afër Cable Beach në veri të shtetit. Burri u tërhoq nga uji por më vonë u shpall i vdekur.

“Policia mund të konfirmojë që tragjikisht burri ka vdekur,” tha policia e Australisë Perëndimore në një deklaratë.

Plazhi është mbyllur dhe publiku po nxitet të shmangë ujërat lokale.

Është sulmi i tetë me peshkaqen në ujërat australiane këtë vit.

Një kërkim për peshkaqenin është duke u zhvilluar, por speciet e tij nuk dihen ende.

Ka pasur të paktën 22 ndërprerje peshkaqenësh në vitin 2020, sipas Taronga Conservation Society Australia, një agjenci qeveritare.

Sidoqoftë, sulmet e peshkaqenëve janë të rralla rreth plazhit Cable, pranë qytetit Broome./Insajderi.com

BBC News