Një ditë para shortit: 46 kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në Evropë

Një ditë para shortit: 46 kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në Evropë

FC Prishtina mund të përballet me 46 skuadra në raundin e parë të kualifikimeve për Ligën e Evropës, në pjesëmarrjen e parë e klubit më të madh kosovar në Evropë.

Nga 50 skuadrat e përfshira në short, katër skuadra që vijnë nga Serbia (Crvena Zvezda dhe Vojvodina) dhe Bosnja dhe Hercegovina (FK Sarajevo dhe Zeleznjiçar) nuk mund të përballen me Prishtinën, për shkak të ndalimit nga UEFA.

Shorti që do të hedhet nesër në Nyon të Zvicrës, mund ta vë Prishtinën përballë skuadrave të njohura evropiane si Glasgow Rangers e Maccabi Tel-Aviv.Por, Prishtina mund të gjejë në short edhe Shkëndijën e Tetovës e Skënderbeun e Korçës.

Ndeshjet e raundit të parë të kualifikimeve për Ligën e Evropës do të zhvillohen më 29 qershor dhe më 7 korrik.

Shortin për raundin e parë kualifikues të Ligës së Evropës mund ta ndiqni direkt në uebsajtin e UFEA-s, nesër me fillim nga ora 13:00. /Insajderi.com

Maccabi Tel-Aviv (ISR) 23,375
Midtjylland (DEN) 16,300
Dinamo Minsk (BLR) 10,975
Lech Poznań (POL) 10,950
HJK Helsinki (FIN) 10,530
AIK (SWE) 9,945
Vojvodina (SRB) 9,075
Videoton (HUN) 8,650
AEL Limassol (CYP) 8,210
Shakhtyor Soligorsk (BLR) 7,475
Slovan Bratislava (SVK) 7,350
Crvena zvezda (SRB) 7,325
Trenčín (SVK) 6,850
Skënderbeu (ALB) 6,825
Altach (AUT) 6,570
St Johnstone (SCO) 6,535
AEK Larnaca (CYP) 6,210
İnter Bakı (AZE) 6,050
Beitar Jerusalem (ISR) 5,875
Ventspils (LVA) 5,725
Odd (NOR) 5,665
Kairat Almaty (KAZ) 5,550
Osijek (CRO) 5,550
FK Sarajevo (BIH) 5,300
KR Reykjavík (ISL) 5,175
IFK Norrköping (SWE) 4,945
Milsami Orhei (MDA) 4,900
Lyngby (DEN) 4,800
Nõmme Kalju (EST) 4,800
Željezničar (BIH) 4,800
Botev Plovdiv (BUL) 4,675
Olimpija Ljubljana (SVN) 4,625
Valletta (MLT) 4,550
Vaduz (LIE) 4,450
Jagiellonia Białystok (POL) 4,450
Levski Sofia (BUL) 4,425
CSKA Sofia (BUL) 4,175
Stjarnan (ISL) 4,175
Haugesund (NOR) 4,165
Domžale (SVN) 4,125
Ordabasy (KAZ) 4,050
Levadia Tallinn (EST) 4,050
Ferencváros (HUN) 3,900
Crusaders (NIR) 3,900
Rabotnicki (MKD) 3,875
Rangers (SCO) 3,785
Shirak (ARM) 3,775
Dacia Chisinau (MDA) 3,650
Mladost Podgorica (MNE) 3,550
Zirä (AZE) 3,550