Një i dehur arrestohet sepse u kollitej njerëzve duke u thënë se ai kishte virusin Korona

Një i dehur arrestohet sepse u kollitej njerëzve duke u thënë se ai kishte virusin Korona

Një britanez i dehur ka rrezikuar burgun në Majorka pasi u kollitej në afërsi njërëzve që ishin duke ngrënë darkë, duke u thënë që ishte i infektuar me virusin Korona.

Incidenti shqetësues ndodhi të hënën në mbrëmje në ora 11 të mbrëmjes në një lagje turistësh në Santa Katalina, raporton Mirror, shkruan Insajderi.

I dehuri 43 vjeçar ka pirë dhe ka ngacmuar njerëz në disa bare dhe ristorante sipas oficerëve të National Police.

Kur e thirrën policinë, i dehuri kishte ikur nga skena por u përndjek nga oficierët para se të bëhej i dhunshëm.

Pas tendencave për të u liruar, ai u arrestua dhe në testin për Covid-19 doli të jetë negativ.

Mediat lokale raportuan që nëse ai do të rezultonte pozitiv do të dënohej me burg./Insajderi.com