Një lojtar i Valencias infektohet me COVID-19 para ndeshjes kundër Barcelonës

Një lojtar i Valencias infektohet me COVID-19 para ndeshjes kundër Barcelonës

Valanica ka konfirmuar se një lojtar i tyre ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kjo pas testimeve të fundit të lojtarëve.

Skuadra do të luajë në Camp Nou kundër Barcelonës.

“Në testet e fundit të COVID-19, çështja me pozitiv ka dal nga ekipi i parë. Lojtari është në izolim, se bashku me kontaktet e ngushta dhe protokolli për COVID është aktivizuar”, shkruhej në komunikatë. /Insajderi.com