Një pamje e rrallë: Sahara mbulohet e tëra me dëborë

Një pamje e rrallë: Sahara mbulohet e tëra me dëborë

Ndërsa Janari sjell borë dhe akull në shumë pjesë të botës, shkretëtirat e Afrikës dhe Lindjes së Mesme nuk janë zakonisht midis tyre, shkruan Daily Mail, transmeton Insajderi.

Por këtë muaj ka pasur reshje dëbore në Sahara dhe temperaturat në Arabinë Saudite duke u ulur në -2 gradë celsius.

Një fotograf ka kapur në fotografi akullin në dunat e rërës në Sahara ndërsa temperaturat bien nën ngrirje.

Ndërkohë në Arabinë Saudite, vendas dhe të huaj ashtu u dyndën në shkretëtirë në rajonin Aseer për të shijuar pamjen e rrallë, raportoi Geo TV. /Insajderi.com