Një sezon magjik, Messi fiton dy çmime të tjera [Video]

Një sezon magjik, Messi fiton dy çmime të tjera [Video]

Lionel Messi ka fituar trofeun “Pichichi” si dhe trofeun “Alfredo Di Stefano”.

Fatkeqësisht ai nuk mund të ishte pjesë e ndarjes së çmimeve, por ka dërguar një video me një mesazh falënderimi.

Pichichi është çmimi që jepet nga gazeta e famshme spanjolle Marca për golashënuesin më të mirë të sezonit.

Kjo është hera e shtatë në karrierën e tij që sulmuesi argjentinas i Barcelonës ka fituar këtë çmim.

Ndërsa trofeu Alfredo Di Stefano Marca ia jep lojtarit më të mirë të sezonit në La Liga.