Një tërmet godet Turqinë

Një tërmet godet Turqinë

Një tërmet ka goditur provincën lindore të Turqisë, të martën.

Tërmet Ka qenë 5.2 shkallë Rihter, raporton CNN turk.

Autoriteti i Menaxhimit të Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se tërmeti ka goditur në qarkun Puturge rreth orës 12:37 me kohë lokale.

Deri më tash nuk raportohet për dëme pas këtij tërmeti. Në Turqi tërmetet janë të shpeshta, në të kaluarën ato kanë shkaktuar mijëra viktima. /Insajderi.com/