Nuk u ul në gjunjë kundër racizmit para fillimit të ndeshjes, Zaha justifikohet

Nuk u ul në gjunjë kundër racizmit para fillimit të ndeshjes, Zaha justifikohet

Futbollisti i Crystal Palace, Wilfred Zaha në prag të sfidës së sotme kundër West Bromit në kampionat, ka thyer rregullat e UEFA-s, ku lojtarët para ndeshjes duhet të ulen në gjunjë në shenjë respekti ndaj racizmit, njofton Insajderi.

Sulmusi Zaha, e ka justifikuar veprimin e tij me faktin se kjo që po bën UEFA është shumë pak dhe ulja e tij në gjunjë nuk do të ndryshonte asgjë. Ky gjest i lojtarit, është bërë ‘’hit’’ në internet, teksa nuk kanë munguar komentet që e mbështesin lojtarin afrikan. /Insajderi.com