Obama uron Dylanin për Nobelin për Letërsi

Obama uron Dylanin për Nobelin për Letërsi

Presidenti amerikan, Barack Obama ka përshëndetur këngëtarin dhe kompozitorin, Bob Dylan, që fitoi çmimin Nobel të Letërsisë, duke u shprehur se është një nga poetët e tij të preferuar.

“Urime për një nga poetët e mi të preferuar, Bob Dylan, për këtë Nobel krejtësisht të merituar”, shkruan në profilin e tij Twitter presidenti amerikan, transmeton atsh.

Mesazhi i tij shoqërohej nga një lidhje me një seri këngësh të artistit amerikan, që ndodheshin në platformën e dëgjimit të muzikës në internet, “Spotify”.