Opozitari rus tregon një ndër arsyet që nuk e lanë të vdes pas helmimit

Opozitari rus tregon një ndër arsyet që nuk e lanë të vdes pas helmimit

“Mjekët më thanë se një nga arsyet pse nuk vdiqa ishte gjendja e mirë fizike . Po vrapoja. Vuajta por vrapova. Jo më kot”.

Kështu ka thënë kundërshtari më i ashpër i Vladimir Putinit, Alexie Navalny.

Ai ishte disa muaj në gjendje kome për shkak të një helmimi. Opozitari akuzoi Kremlin zyrtar që tentoi ta vriste.

Por, ai ka filluar të vrapojë përsëri, pasi gjendja tij është përmirësuar gjatë trajtimit mjekësor në Gjermani.

“Sot është hera e parë që do të përpiqem të vrapoj përsëri. Para kësaj, u përpoqa të vrapoja për 5 dhe 7 minuta për të ndjerë lëvizjen, por tani dua të filloj siç duhet. Thjesht ngadalëso. Këmba ime e majtë është akoma pak e ′′ ngrirë “, mjekët thonë se pritja duhet të kalojë. Shpresoj që vrapimi të ndihmojë”.

Ai ka ironizuar që ndoshta do t’i shpëtonte edhe armëve kimike.

“Do t ‘ ju shkruaj këtu se si shkon. Edhe ti fillon, vrapimi është vetëm në fillim i neveritshëm, dhe pastaj ok. Dhe pas pak do fillosh të të mungojë. Plus, nëse më helmojnë me armë kimike, ndoshta do t ‘ju shpëtojë”. /Insajderi.com