Ozili sulmohet ashpër për paraqitjen zhgënjyese në finalen e Ligës së Evropës

Ozili sulmohet ashpër për paraqitjen zhgënjyese në finalen e Ligës së Evropës

Cesc Fabregas beson se Mesut Ozili nuk është lloji i personit që mund të jetë lider, por atij i duhet një lojtar si Cristiano Ronaldo në skuadër në mënyrë që të ketë sukses dhe të performojë në nivelin e tij më të lartë.

Mesfushori gjerman me origjinë turke më herët në karrierë kishte luajtur përkrah disa prej futbollistëve më të mirë në botë. Ai ishte pjesë e skuadrës së Real Madridit bashkë me Cristiano Ronaldo dhe disa lojtarëve të tjerë të talentuar.

Transferimi në Angli nga Spanja ishte me qëllim për ta shndërruar Ozilin në yllin e skuadrës, mirëpo fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën nuk ka arritur të bëhet njeriu kryesor i skuadrës për “Topçinjtë”.

Lexoni më shumë në Insporti