Pacienti me koronavirus i kafshon fytyrën infermieres

Pacienti me koronavirus i kafshon fytyrën infermieres

Infermierja kineze u shty në tokë dhe u kafshua në fytyrë kur u përpoq të ndalonte ikjen e shtetasit nigerian, sipas një deklarate të policisë.

Policia Guangzhou tha se ata kanë hetuar incidentin dhe menjëherë të kryejnë ndjekjen pasi të mbarojë trajtimi.

Banori i huaj po përballet me dëbimin pasi u arrestua nga policia lokale për ndërprerjen e shërbimeve publike, sipas një deklarate zyrtare.Burri dyshohet se u zemërua pasi punëtorët e komunitetit e urdhëruan atë të vishte një maskë për fytyrën para se të hynte në kompleksin e banimit në të cilin jetonte.

Kryeministri kinez Li Keqiang u bëri thirrje zyrtarëve që të bëjnë kontrollimin e rasteve të dyshuara asimptomatike dhe të intensifikojnë përpjekjet e monitorimit, përcjelljes, karantinës dhe trajtimit të imponuar ndaj tyre.