Pakistan: Katër persona mbetën të vrarë nga shpërthimi në hotelin Quetta Serena Hotel

Pakistan: Katër persona mbetën të vrarë nga shpërthimi në hotelin Quetta Serena Hotel

Të paktën katër njerëz janë vrarë dhe 11 të tjerë janë plagosur në një shpërthim të fuqishëm në zonën e parkimit të një hoteli të pasur në qytetin jugperëndimor të Pakistanit të Quetta, sipas autoriteteve, transmeton Isnajderi.

Policia tha se ekipet e shpëtimit po transportonin viktimat e shpërthimit të së mërkurës në Hotel Serena në spitalet aty pranë. Pamjet në kanalet lokale të lajmeve treguan makina në flakë, raporton Al Jazeera.

Forcat e sigurisë nxituan drejt hotelit dhe askush nuk u lejua të afrohej në vendin e shpërthimit. Policia tha se ata kishin hapur një hetim.

“Oficerët tanë po punojnë për të përcaktuar nëse ishte një bombë dhe çfarë lloj pajisje mund të ishte”, tha zyrtari i policisë Nasir Malik për agjencinë e lajmeve Reuters.

Sipas zyrtarit të lartë të policisë Azhar Akram, disa prej të plagosurve u renditën në gjendje kritike.

Asnjë informacion tjetër nuk ishte në dispozicion menjëherë për ngjarjen. /Insajderi.com