Pamje nga shpërthimi i dytë tmerrues në Bejrut (VIDEO)

Pamje nga shpërthimi i dytë tmerrues në Bejrut (VIDEO)

Kanë dalur pamjet edhe të shpërthimit të dytë në kryeqytetin e Lebanonit në Bejrut.

Një video amatore e xhiruar vetëm disa qindra metra tregon se çfarë vale presioni ka ardhur pas shpërthimit tmerrues, njofton Insajderi.

Dy shpërthimet kanë lënë mbi 100 të vdekur e mbi 4000 të lënduar.

Shpërthimet kanë ndodhur dje, e martë.

Ende nuk dihet se çka i ka shkaktuar saktësisht shpërthimet, por bëhet e ditur se vendi ku ndodhi ishte një depo e materialeve të rrezikshme shpërthyese./Insajderi.com

KALON NË MBI 100 NUMRI I PERSONAVE TË VDEKUR DHE RRETH 4000 TË LËNDUAR NGA SHPËRTHIMI MASIV NË BEJRUT (VIDEO)