Pamje nga zjarri që la të vdekur 62 persona në Portugali [video]

Pamje nga zjarri që la të vdekur 62 persona në Portugali [video]

Të paktën 62 persona kanë vdekur nga zjarri që ka përfshirë pyjet në Portugali, kanë thënë zyrtarët dhe ekipi i zjarrfikësve që janë atje.

Në mesin e 50 të lënduarve janë edhe disa zjarrfikës, shkruan BBC.

Autoritetet kanë shpallur tri ditë zie ndërkaq kanë thënë se numri i të vdekurve mund të rritet, njofton Insajderi.

Rreth 30 trupa të të vdekurve është raportuar se janë gjetur brenda veturave. /Insajderi.com