Pamje të rënda, lojtari anglez thyen këmbën

Pamje të rënda, lojtari anglez thyen këmbën

Ryan Shawcross është hospitalizuar pasi që duket se e ka thyer këmbën në mënyrë të tmerrshme gjatë një miqësore me Leicester Cityn sot.

Kapiteni i Potters ishte në një duel me sulmuesin anësor Marc Albrighton të Foxes gjatë gjysmës së pjesës së parë dhe fitoi topin por ai rrëshqiti keq dhe zuri këmbën e tij të majtë.

Ai zuri me trup këmbën e tij të majtë dhe menjëherë bëri me shenjë tek shokët e skuadrës se ishte lënduar seriozisht.

Lajmi i plotë në Insporti.com