Pandev nuk mund të luaj gjithë ndeshjen, por thotë se ai jeton për ndeshje të tilla

Pandev nuk mund të luaj gjithë ndeshjen, por thotë se ai jeton për ndeshje të tilla

Sulmuesi veteran dhe kapiteni i Maqedonisë, Goran Pandev, ka thënë se ai nuk është i gatshëm të luaj gjithë ndeshjen ndaj Kosovës, por ka thënë se ai jeton për ndeshje të tilla.

“Mendoj se nuk jam i përgatitur për gjithë ndeshjen, mirëpo përzgjedhësi e di më së miri këtë. Shpresoj që ta kryejmë punën para 120 minutave dhe të kualifikohemi në finalen e dëshiruar”, ka thënë sulmuesi veteran në konferencën për shtyp, transmeton Insajderi.

“E dimë se çfarë sjell kjo ndeshje. Kemi përvojë dhe jemi të përgatitur për atë që na pret. Ndeshjet e klubeve dhe përfaqësueseve janë krejtësisht ndryshe. Të gjithë e dimë çfarë do të thotë ta bartësh fanellën e përfaqësueses. Për mua, ky është shansi i fundit që të luajë në një garë të madhe”, shtoi ai.

“Dëshira për të fituar është e madhe dhe t’i ofrojmë kënaqësi popullit tonë, sidomos në këtë periudhë të vështirë në gjithë botën. Unë, thjesht jetoj për këtë ndeshje. E di së të gjithë ne do ta lëmë zemrën në fushë, prandaj le të fitojë më i miri”, ka deklaruar Pandev./Insajderi.com.