Pas anulimit të ndeshjes ndaj Fulham, Mourinho ironizon Premier League-n

Pas anulimit të ndeshjes ndaj Fulham, Mourinho ironizon Premier League-n

Ndeshja mes Tottenham Hotspur dhe Fulham ishte planifikuar të luhej të mërkurën në orën 18:00, por Federata ka marrë vendimin për ta anuluar, njofton Insajderi.

Shkak për një verdikt të tillë është bërë pandemia, teksa rastet mes Covid-19 janë shtuar së tepërmi. Megjithatë fjala e fundit nga ana e Federatës Angleze u tha vetëm pak orë përpara fillimit të takimit.

Një njeri karizmatik si Jose Mourinho nuk mund ta anashkalonte një moment të tillë për të lëshuar një ironi të tijën.

Nëpërmjet rrjetit të tij social në “Instagram”, portugezi nuk nguron të tallet, teksa shkruan: “Ndeshja në orën 18:00… Ne ende nuk e dimë nëse do të luajmë. Liga më e mirë në botë”. Gjithashtu ka bashkangjitur një video nga hoteli ku po qëndronte Tottemham dhe priste vendimin e Federatës. /Insajderi.com

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)