Pas Felix edhe Dembele infektohet me COVID-19 te Atletico Madrid

Pas Felix edhe Dembele infektohet me COVID-19 te Atletico Madrid

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Moussa Dembele është prekur me Coronavirus (COVID-19), konfirmoi sot skuadra spanjolle e La Liga-s, njofton Insajderi.

“Sulmuesi ynë Moussa Dembele ka rezultuar pozitiv në COVID-19. Ai është izoluar në shtëpi në përputhje me udhëzimet e autoriteteve shëndetësore dhe protokollet e La Ligas”, njoftoi Atletico Madrid në Twitter.

24 vjeçari u bashkua me Atletico Madridin si huazim nga Olympique Lyon i Francës në afatin kalimtar të dimrit.

Raporti i koronavirusit të Dembeles erdhi pasi shoku i tij portugez i skuadrës Joao Felix të mërkurën u infektua me COVID-19. /Insajderi.com