Pas humbjes nga Arsenal, Lampard kritikon Kovaçiç-in dhe Werner-in

Pas humbjes nga Arsenal, Lampard kritikon Kovaçiç-in dhe Werner-in

Trajneri i londinezëve të Chelsea-t, anglezi Frank Lampard ka kritikuar ashpër dy futbollistët e tij, sulmuesin gjerman Timo Werner dhe mesfushorin kroat Mateo Kovaçiç për humbjen ndaj Arsenalit 3-1, njofton Insajderi.

Pas derbit të Londrës, tekniku anglez u tërhoqi vëmendjen dy futbollistëve për lojën jo të mirë në fushë.

“Timo Verner – Sot Timo nuk po jepte mjaftueshëm me lojën me dhe pa top. Kemi kaluar lodhje, do të bisedojë me të. Por e ndjeva se duhet të bëja zëvendësime gjatë ndeshjes. Ky është një kampionat ndryshe”, tha Lampard për sulmuesin që u ble këtë verë nga Leipzig.

“Mateo Kovaçiç – Nuk ishte mjaftueshëm i mirë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë ishte më mirë, por duhet të bëjë më mirë kështu. Nuk ka qenë i mirë në disa aspekte: sprint, presing, vrap, shpejtësi e pasimeve. Në të gjitha aspektet ishte gabim. Kishim një qasje letargjike në pjesën e parë. Nuk ka rëndësi se luan kundër Arsenal-it apo kundër një ekipi tjetër”, u shpreh trajneri i Chelsea-t për kroatin që u transferua nga Real Madrid.

Chelsea aktualisht mban vendin e shtatë në ligë me 25 pikë, pas 15-të javësh të zhvilluara. /Insajderi.com