Pas humbjes turpëruese nga Spanja, media gjermane fajëson gjithë sistemin që drejton futbollin gjerman

Pas humbjes turpëruese nga Spanja, media gjermane fajëson gjithë sistemin që drejton futbollin gjerman

Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajneri i kombëtares gjermane edhe pas humbjes 6-0 nga Spanja në Ligën e Kombeve, njofton Insajderi.

Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit konfirmoi trajnerin, tek i cili beson se mund të dërgojë sërish Gjermaninë në nivele të larta. Megjithatë, ndryshe nga kreu i DFB-së, të gjitha mediat në vend, sportive dhe politike, janë kundër qëndrimit të 60 vjeçarit në krye të kombëtares.

E përditshmja gjermane “Der Spiegel”, shkruan: Në përfaqësuesen gjermane është krijuar një vetëkënaqësi fatale pas fitimit të Botërorit 2014. Kjo dha ndikimin e saj në Botëror dhe vazhdon edhe sot e kësaj dite. Mendoj që nuk ka dështuar vetëm Low, por i gjithë sistemi që drejton futbollin gjerman duke nisur nga analizimi i gjendjes së skuadrës pas Rusisë. Asgjë nuk ka funksionuar më që prej asaj kohe”, ishin fjalët e tabloidit gjerman. /Insajderi.com