Pas nëntë viteve përballen Messi e Ronaldo në një ndeshje të Champions League

Pas nëntë viteve përballen Messi e Ronaldo në një ndeshje të Champions League

Të martën do të zhvillohet ndeshja në mes Barcelonës dhe Juventuesit, njofton Insajderi.

Ky takim do të jetë shumë interesant për shkak të përballjes direkte të dy lojtarëve më të mirë në botë; Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Për herë të fundit dyshja ishin përballur në vitin 2021. Bëhet fjalë për takimet gjysmëfinale në mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Barcelona kishte triumfuar në ndeshjen e dytë 0-2 në Santiago Bernabeu, për të shkuar pastaj në finale e për ta fituar garën.

Ronaldo nuk kishte luajtur ndeshjen e para disa muajve në Ligën e Kampioneve ndërmjet Juventuesit e Barcelones, shkak i infektimit me Coronavirus. /Insajderi.com