Pas pazarit, seks i egër dhe kokainë – Detaje tronditëse nga videoja që tronditi Austrinë

Pas pazarit, seks i egër dhe kokainë – Detaje tronditëse nga videoja që tronditi Austrinë

Detaje të tjera kanë dalë në publik pas videos që tronditi qeverinë e Austrisë, ku zëvendës kancelari Johann Goutenus shihet duke bërë pazare me një vajzë që ishte prezantuar si manjate ruse.

Ata folën për blerjen nga ajo të gazetës më të madhe në Austri, e cila do të mbështeste në fushatë partinë e djathtë të Goutenus. Në këmbim, rusja do të merrte mbështetjen e tij për ndërtimin e veprave publike në Austri.

Në fakt, ajo ishte një prositutë që futi në lojë politikanin e lartë austriak, ndërsa sëfundmi mësohet se pas bisedës ata kanë kryer marrëdhënie seksuale duke konsumuar edhe kokainë.

“Biseda e videos shoqërohet me një seks të egër dhe kokainë”, shkruajnë mediat austriake.

Johann Goutenus dha dorëheqjen pas skandalit, ndërsa Austria tashmë do të shkojë në zgjedhje të parakohshme pasi kancelari Kurz tha se nuk mund të qeveriste më me partinë e ish-aleatit të tij.