Pas tre vitesh, Milani rikthehet në Evropë

Pas tre vitesh, Milani rikthehet në Evropë

Pas shumë ndeshjeve rresht pa fitore, Milani më në fund ka arkëtuar tri pikë të plota në një ndeshje në Serie A.

Milani fitoi 3 me 0 ndaj Bolognas në kuadër të xhiros së 37-të. Gerard Deulofeu, Keisuke Honda dhe Gianluca Lapadula shënuan golat për fitoren e ekipit nga Milano.

Milani mbyll sezonin në pozitën e gjashtë në Itali. Kjo pozitë i garanton kualifikimet për Ligën e Evropës. /Insajderi.com