Pedro transferohet te Lazio

Pedro transferohet te Lazio

dro Rodriguez është transferuar te Lazio.

Këtë e ka kumtuar në Twitter klubi nga Roma.

Pedro zhvilloi një sezon te Roma dhe vendosi të transferohet në te rivali i qytetit.

Nuk ishte në planet e trajnerit portugez, Jose Mourinho.

Spanjolli vitin e kaluar u transferua nga Chelsea për në Romë.

Brenda sezonit shënoi gjashtë gola, por Roma nuk arriti të kualifikohet në Champions League. /Insajderi.com