Peja fiton me lehtësi ndaj skuadrës malazeze, Dardan Berisha rikthehet me fitore

Peja fiton me lehtësi ndaj skuadrës malazeze, Dardan Berisha rikthehet me fitore

Peja ka shënuar fitore ndaj Ibër Rozhajës në kuadër të Ligës Ballkanike me rezultat 94:80 (31:14, 24:13, 18:31, 21:22).

Verdhezinjtë kanë dominuar nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar.

Palestra ishte e mbushur me tifozë pejanë dhe atmosfera ishte e jashtëzakonshme për rikthimin e Dardan Berishës dhe Arti Hajdarit në ‘Karagaçi’.

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen duke e fituar çerekun e parë 31:14, derisa më të mirë ishin në edhe në periudhën e dytë që e fituan 24:13, duke shkuar në pushim me rezultat 55:27. Sidoqoftë, pejanët kishin një rënie në periodën e tretë dhe këtë e shfrytëzuan mysafirët që e fituan këtë pjesë 18:31. Dhjetëminutëshi i fundit ishte më i barabartë 21:22, derisa Peja fitoi në fund me rezultat 94:80.

Dardan Berisha u rikthye te Peja me 23 pikë, derisa Henrik Sirkoi kishte 22 pikë dhe 11 kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Nemanja Gavraniq me 26 pikë dhe Nemanja Simoviq me 25.

Peja tani ka 3 fitore dhe 3 humbje në Ligën Ballkanike, ndërsa Ibër Rozhaja 3 fitore dhe 2 humbje.