Penalltitë do ta përcaktojnë edhe fituesin e takimit Danimarkë – Kroaci

Penalltitë do ta përcaktojnë edhe fituesin e takimit Danimarkë – Kroaci

Fituesi i takimit Kroaci – Danimarkë do të përcaktohet pas ekzekutimit të penalltive.

Ashtu si në takimin Rusi – Spanjë, penalltitë do ta vendosin fatin e takimit tjetër të 1/8 të finales, atë në mes të Danimarkës e Kroacisë.

120 minutat e ndeshjes përfunduan baras 1:1, me golat e Jorgensen në minutën e 2’ për Danimarkën dhe golin e Mandzukic për Kroacinë në minutën e katërt.