Pensionohet trajneri kampion i Italisë dhe Juventuesit

Pensionohet trajneri kampion i Italisë dhe Juventuesit

Marcelo Lippi i cili ka qenë trajner i kombëtares së Italisë dhe Juventuesit ka përfunduar karrierën e tij si trajneri.

Ai tha se “përfundimisht kam mbaruar gjithçka me punën e trajnerit”.

Llppi ka arritur që ta fitojë Kupën e Botës më Italinë e të shpallet kampion me Juvenduesin në Serie A, njofton Insajderi.

Së fundi ai ka qenë trajner i kombëtares së Kinës, por dha dorëheqje në nëntor të vitit 2019.

Prej atëherë ai ka qenë i papunë dhe tani përfundimisht është pensionuar.

“Kjo është e drejtë, mjafton. Ndoshta mund të jem i dobishëm në role të tjera, le të shohim. Por asgjë deri në pranverë”, tha ai ndër tjerash. /Insajderi.com