Pep Guardiola thotë se lojtarët do t’i japin Liverpoolit roje nderi

Trajneri i Man City do ta respektojë kundërshtarin, Liverpoolin.

Pep Guardiola thotë se lojtarët do t’i japin Liverpoolit roje nderi

Lojtarët e Manchester City do t’i japin kampionët e ri të Ligës Premier në Liverpool një roje nderi në Etihad Stadium të enjten, thotë Pep Guardiola.

Do të jetë ndeshja e parë e Liverpoolit pasi pritja e tyre 30-vjeçare për një titull të ligës u përfundua pasi City humbi në Chelsea.

“Do të bëjmë mbrojtjen e nderit natyrisht,” tha shefi i qytetit Guardiola.

“Ne do ta përshëndesim Liverpoolin, kur ata të vijnë në shtëpinë tonë, në një mënyrë të jashtëzakonshme. Ne do ta bëjmë atë sepse ata e meritojnë atë.”

Ndërkohë, Guardiola ka refuzuar përsëri të thotë nëse ai do të jetë i gatshëm të zgjasë kontratën e tij të qytetit kur skadon në 2021.

Deri atëherë, ai do të ketë kaluar pesë sezone në Manchester, më gjatë se sa ishte në krye të Barcelonës, dhe ka spekulime se ai do të kërkojë një tjetër sfidë.

Duke folur para çerekfinales së së dielës në FA Cup në Newcastle, Guardiola tha: “Jam tepër i uritur për këtë pjesë të sezonit dhe atë tjetër dhe pas kësaj do ta shohim.

“Jam tepër i kënaqur që jam në këtë klub. Nuk dua të mendoj shumë për gjëra që janë larg”. /Insajderi.com/