Pepe bën gabim trashanik, ia humb Superkupën Beshiktashit [video]

Pepe bën gabim trashanik, ia humb Superkupën Beshiktashit [video]

Konyaspor e ka mposhtur 2:1 Besiktasin për ta fituar Superkupën e Turqisë.

Gjiganti turk, Besiktas, e ka nisur në mënyrën më të keqe sezonin e ri. Ata janë mposhtur nga Konyaspor në finale të Superkupës së Turqisë 2:1, pavarësisht se ishin favorit.

Abdou Razack Traore (33’) dhe Nejc Skubic (90’) shënuan për Konyaspor, derisa për Besiktasin shënoi Cenk Tosun.

Debutoi në një ndeshje zyrtare sulmuesi spanjoll, Alvaro Negredo. Ai u inkuadrua në lojë në minutën e 61’të, për nuk arriti ta ndihmojë skuadrën e re.