Përfundojnë ndeshjet në Europa League – Arsenali dhe Lazio shpërthejnë

Përfundojnë ndeshjet në Europa League – Arsenali dhe Lazio shpërthejnë

Janë zhvilluar e ndeshjet e para në çerekfinalet e Europa League.

Arsenali ka deklasuar në Emirates Stadium CSKA Moscoë me rezulat 4-1. Golat për revolveristët i kanë shënuar Aaron Ramsey (‘9, ’28) dhe Alexandre Lacazette (’23, ’35). Arsenali ka dominuar plotësisht këtë ndeshje kundër CSKA, ndërsa në ndeshjen e kthimit do të hyjnë të qetë lojtarët e Arsene Ëenger pasi duken se më një këmbë janë në gjysmë finale.

Duke klikuar KËTU, mund t’i shikoni golat nga të gjitha ndeshjet e para në Europa League.

Përfundojnë ndeshjet në Europa League – Arsenali dhe Lazio shpërthejnë