Përfundojnë pjesët e para në dy ndeshjet ne Europa Ligë

Përfundojnë pjesët e para në dy ndeshjet ne Europa Ligë

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet në Eurpoa Ligë.

Wolves dhe Sevilla, kanë shkuar në pushimin mes pjesëve me rezultat të bardhë, 0 me 0. Raul Jimenez, e kishte mundësin e artë që ta kalonte Wolves në epërsi në minutën e 12’ nga pika e bardhë, por ai nuk arriti që ta kthejë në gol, raporton Insajderi.

Në ndeshjen tjetër, Shakhtar Donetsk, ka shënuar 2 gola në pjesën e parë dhe po udhëheqë 2 me 0 kundër Basel. Goli i parë u shënua në minutën e 2’ nga Moraes, ndërsa goli i dytë, në minutën e 22’, nga lojtari më i mirë i Shakhtar, Taison./Insajderi.com.