Përfundon pjesa e parë – Arsenal ka shënuar ndaj Liverpool

Përfundon pjesa e parë – Arsenal ka shënuar ndaj Liverpool

Ka përfunduar pjesa e parë e finales s Community Shield, në mes të ekipit të Arsenal dhe Liverpool.

Ekipi nga Londra, Arsenal, ka arritur që të shënojë një gol në këtë pjesë, përmes sulmuesit kryesor të tyre, Aubameyang, i cili shënoi një gol të bukur nga jashtë zonës së rreptësisë, në minutën e 12’, të ndeshjes, njofton Insajderi.

Liverpool, nuk arriti që të kundërpërgjigjet në këtë pjesë të parë edhe pse tentoni pesë goditje, por që asnjëra prej tyre nuk ishte brenda portës.

Posedimi i topit i takoi ekipit të Liverpool, me një përqindje prej 60%, kundrejt 40% të Arsenal./Insajderi.com.